Meko Metal Logo Arcelor Logo Mekomag Logo
ANASAYFA EN

Hakkımızda

Hakkımızda


Üretimin kutsallığına inanıyoruz.


1969 yılında 10.000 m2 alanda üretim faaliyetlerine başlayan MEKO Metal, 2011 yılında KMC Group bünyesine katılmıştır. KMC Group’un ticari tecrübesi ve MEKO Metal’in üretimdeki yarım asrı aşkın eşsiz deneyiminin birleşmesiyle, Torbalı tesislerinde 100.000 m2 alanda, yıllık 150.000 ton üretim kapasitesi, her geçen gün artan ihracat hacmiyle, dünyada özel profil denince akla gelen ilk 3 firmadan biri olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

Açık, kenetli ve paslanmaz çelik profillerde tecrübeliyiz.


Açık, kenetli ve paslanmaz çelik profiller konusundaki tecrübe ve bilgi birikimiyle, otomotiv ana sanayisine, mobilya, beyaz eşya, madeni eşya, dekorasyon, ısıtma – soğutma, yapı ve çelik konstrüksiyon, iskele, havlupan, güneş enerjisi, tarım, sulama ve seracılık sektörlerine ürettiği özel profiller ile hizmet vermektedir. Üretimde kullanılan tüm kalıp ve aparatların dizaynı ve imalatını kendi bünyesinde gerçekleştirmektedir.

Misyonumuz


Çok çalışan, özüne ve değerlerine bağlı, teknolojide öncü, genç neslin çalışmaktan gurur duyacağı; yerel ve uluslararası pazarlarda söz sahibi, ülke ekonomisinin gelişimine katkıda bulunan bir grup olmak.

Vizyonumuz


Çelik profilin kullanıldığı her alanda yarattığı yüksek katma değerli ürünlerle, müşteri beklentilerini kusursuz karşılayan, kalitesiyle anılan, özel profil denince dünya çapında tanınan, lider marka olmak.

Başkanın Mesajı


Tek başına, 35 m2 bir dükkanda başladığım bu yolculukta inancım, azmim ve işimi doğru yapmaktan başka bir şeyim yoktu. Şükürler olsun ki bugün grup çatımız altında 9 ayrı şirketimiz, 700 kişilik çok değerli bir KMC Ailemiz ve hep birlikte elde ettiğimiz büyük başarılar var.

Kurumsal bir yapıda ve yenilikçi iş anlayışımızla; sahip olduğumuz en büyük güç olan, insan kaynağımızın her türlü gelişimini destekleyerek, günümüzün sunduğu her türlü teknolojik imkanı operasyonel süreçlerimize adapte ederek ve işimizin gerektirdiği yatırımları eksiksiz yaparak gücümüze güç katıyoruz.

Büyüyüp geliştikçe, ülkemiz adına üzerimize düşen sorumluluklarımızın arttığının da farkındayız. Sorumluluklarımızı yerine getirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Ahmet Eren Anadolu Lisesi, Huriye Eren İlköğretim Okulu, Erciyes Üniversitesi Ziya Eren Eğitim Fakültesi eğitime olan desteklerimize örnek teşkil ederken, Betül-Ziya Eren Genom Kök Hücre Merkezi, Erciyes Üniversitesi İlaç Geliştirme Merkezi ile Gebze Teknik Üniversitesi Teknopark A.Ş. Tasarım Odaklı Prototip Geliştirme Merkezi Üst Yapısı ile sağlık ve bilim konusundaki sosyal sorumluluk projelerimiz arasında yer alıyor.

Bugün geldiğimiz konuma ulaşırken bize rehberlik eden değerlerimiz, ekip ruhunu benimseyen yönetimimiz ve değerlerimize sahip çıkan yediyüz çalışanımızla daha nice başarıların bizi beklediğine inanıyorum.

Grubumuza hayat veren çalışanlarımıza ve yöneticilerimize, işbirliği içinde olduğumuz ortaklarımıza, müşterilerimize ve tedarikçilerimize en içten hislerimle teşekkür ederim.

Saygılarımla.

Ziya Eren
KMC GROUP BaşkanıGenel Müdürün Mesajı


2015 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra, üretim mühendisi olarak  başlayan Meko Metal yolculuğum, süreç içerisinde Üretim Müdürü olarak devam etti. KMC Group’ta gençlere duyulan inanç ve güven sayesinde, son 3 yıldır MEKO Metal’in Genel Müdürü olarak, omuzumdaki sorumluluğun bilinciyle çalışmaktayım. 25 yaşında bana tanınan bu fırsatın bilinciyle, ekibimize dahil olmuş ve olmayı hedefleyen  yeni mezun taze beyinlere bu güven duygusunu aşılama arzusundayım. Fırsat verilen ve çalışmanın gücüne inanan bir takımın bizi her zaman ileriye taşıyacağına inanıyorum.Meko Metal’de üretimin yanı sıra, tasarım ve Ar-Ge merkezi yatırımlarımızla da; sahip olduğumuz en değerli güç olan insan kaynağımızın gelişimini destekliyor, günümüz teknolojilerini operasyonel süreçlerimize dahil ediyoruz.


Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün; ‘Vatanın bütün ümidi ve geleceği size, genç nesillerin anlayış ve enerjisine bağlanmıştır.’  sözünün sorumluluğuyla, sektöründe öncü Meko Metal’in tecrübe ve bilgi birikimini yeni teknolojiler ile birleştirerek dünyada bu alandaki ilk 3 firma arasına girmesini sağlamak  başlıca hedefimizdir. Bize duyulan güvenden aldığımız güç ile, MEKO takımıyla birlikte, hedeflerimize ve hayallerimize emin adımlarla yürüyoruz.

Sevgi ve Saygılarımla.

Mustafa Yıldırım
Genel Müdür